Sahte Windows10 ve Ms Office Yazılımlarına Dikkat!

Yayınlayan admin 30/11/2018 0 Yorumlar Mobilsaray Kurumsal,

Fazla söze gerek olmadığını düşünerek,Microsoft Türkiye Distribütörü tarafından tüm iş ortakları ve müşterilerine gönderilen yazıyı sizlerle paylaşalım.:

 

Değerli iş Ortağımız,

Son bir ayda Microsoft’a iş ortaklarından ve müşterilerinden iletilen, ikinci el olduğu iddia edilen, fakat dijital suçlar departmanınca yapılan testlerde sahte olduğu anlaşılan Windows 7 Profesional ve 8.1 Professional OEM yazılım vakalarına maalesef OEM Windows 10 Home ve Pro sürümleri de eklenmiştir. 

Microsoft, müşteri ve iş ortağı ekosistemini, yazılım korsanlığıyla ve sahteciliği ile ilgili tehdit ve kayıplardan korumaya kararlıdır. Microsoft’un hedefi, müşterilerin Microsoft yazılımının lisanssız kopyaları bulunan bilgisayarları satın aldığı ve mağdur olduğu bu tip olayların önüne geçmektir. Bu hedef doğrultusunda Microsoft’un gerçekleştirdiği bilgilendirme ve önleme faaliyetleri yoğun olarak devam etmektedir.

 

Yasadışı Sahte Microsoft Orijinallik Sertifikası (COA) Etiketi Dağıtımı Nedir?


“İkinci el” olduğu ve yurtışından büyük OEM markalarından geldiği iddia edilen Windows OEM yazılımlarının Türkiye’de satış ve dağıtımı yasalara aykırı şekilde yapılmaktadır. Microsoft® tek başına COA etiketi satışı yapmamaktadır. Tek başına veya OEM paket olarak satılan bu sahte COA etiket fiyatları orijinal OEM Windows ürünlerine yakın tutularak, orijinal lisans etiketi izlenimi yaratılmak istenmektedir. Ancak, nihayetinde yazılımlar sahte olduğundan hem müşterilerimiz, hem de iş ortaklarımız farkında olmadan “yazılım korsanlığı” ve “sahtecilik” suçlarını işlemiş olmaktadırlar. Tek başına COA etiketi dağıtımı yanında, birçok yapılan müşteri denetimlerinde, sahte COA’ların bilgisayarlara yapıştırılmak suretiyle satıldığı tesbit edilmiştir.
 

 

Gerek bireysel gerek kurumsal tarafta orjinal Microsoft ürünleri haricinde kullanacağınız yazılımların telafisi mümkün olmayacak kayıplara neden olabileceği bir gerçek.Konu bu kadar hassas bir noktada iken,Mobilsaray.com olarak aşağıdaki sorgulamayı sadece Microsoft yazılım ürünlerinde değil tüm online alışverişlerinizde mutlaka yapmanızı önemle hatırlatırız.

 

 

İşletmenizde ya da evinizde kullandığınız,orjinalliğinden şüphe duyduğunuz Windows yazılım ürünleri için Microsoft ürünleri yetkili satış kanalı (reseller) Mobilsaray.com'a ulaşıp lisans kontrolü yaptırabilir,orjinal ürünler için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

 

Sevgi ve Saygılarımızla

 

©Mobilsaray.com

 

Mesajınız