Sıkça Sorulan Sorular

1-Mağaza kanalıyla satışınız var mı?

Satışlarımız sadece mobilsaray.com üzerinden gerçekleşmekte.Dileyen müşterilerimiz ürünlerini ofisimizi ziyaret ederek elden teslim alabilir.


2-Online alışveriş sisteminiz güvenli mi?Size güvenebilir miyim?

Sitemiz 256bit ssl sertifikasına sahiptir. Alışverişlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.MobilSaray ,Bakırköy Vergi Dairesi'ne 0620113528 vergi numarası ile kayıtlı yasal yükümlülüklerini yerine getiren bir firmadır.Türkiye'deki en büyük teknoloji tedarikçi firmalarının resmi bayiliğini yapmaktayız.Tedarikçilerimizin perakende satışı bulunmayıp,satışlarını bayileri aracılığıyla gerçekleştirmektedirler.


3-Satın aldığım ürünler ne zaman kargoya verilir?

Mobilsaray.com olarak teknoloji ürünlerine duyduğunuz ilgi ve heyecanı çok iyi biliyoruz.Bu nedenle tek gayemiz,siparişi verilen ürünleri mümkün olan en kısa süre içerisinde sizlere ulaştırmak.Sitemizde ''Tükendi'' etiketini görmediğiniz her ürün istisnai durumlar haricinde en geç 24 saat içinde kargoya verilir.Olası bir gecikme durumunda sebepleriyle birlikte telefon yoluyla siz değerli müşterilerimize bilgi verilecektir.


4-Ürünüm hangi kargo firmasıyla gelir?

Çalıştığımız kargo firmaları Yurtiçi ve Mng Kargo'dur. Ayrıca İstanbul içinde yer alan dileyen müşterilerimize  aynı gün 18:00-23:00 arası teslimat yapan özel bir kurye firması da iş ortaklarımız arasında yer almakta.


5-Siparişini verdiğim ürünler için kargo ücreti ödeyecek miyim?

Mobilsaray.com olarak satış miktar ve tutarı noktalarında, mümkün olan her durumda size herhangi bir kargo ücreti yansıtmamak için elimizden gelen tüm çabayı göstermeyi taahhüt ederiz.Memnuniyetiniz bizim için en önemli unsur.Ancak sizin de takdir edeceğiniz gibi,belirli miktar ve tutar altındaki işlemler için cüzi bir taşıma ücreti yansıtabiliyor olacağız.Anlayışınız için teşekkür ederiz.


6-Satın almış olduğum ürün için iptal ve iade işlemleri ne şekilde gerçekleşmekte?

MobilSaray.com,6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. Konuyla ilgili herhangi bir durumda sitemizdeki iletişim formunu doldurarak ya da info@mobilsaray.com mail adresi aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

7-Mobilsaray.com'dan satın olduğum ürün arızalı/kusurlu çıktı.Ne yapmalıyım?

Mobilsaray.com'dan satın almış olduğunuz her ürün distribütör garantili olduğundan ilgili işlemler ürün markasının yetkili servisleri tarafından karşılanmaktadır.Bu nedenle ürünü bize geri göndermek yerine firma yetkili servisine mümkünse kendinizin götürmesi ya da kargolaması işlemleri hızlandıracaktır.Dileyen müşterilerimiz ise ürünlerini teknik servise göndermemiz için bize kargolayabilir.

 

8-Satın olmuş olduğum ürünün iade işlemleri için dikkat etmem gereken önemli noktalar hangileridir?

Arızalı/kusurlu ürünlerin değişim taleplerinde ya da 14 günlük cayma hakkının kullanımı taleplerinde aşağıdaki kriterlerin karşılanması ilgili yasa gereği ''alıcının''sorumluluğundadır:

Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır.Yetkili servis tarafından açılmayan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir.Servis kurulum esnasında üründe bir sorun olduğunu tespit ederse,yetkili servisin işleme alacağı tutanak ile değişim veya iade işlemi yapılabilir.

Satın almış olduğunuz ürünün ''Cayma Hakkı'' dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orjinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması,faturasının ve kutu içerisindeki diğer tüm aksesuarların yetkili servise ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

Kanuni süreçler gereği iade işlemleri,ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir.Bu sürenin dışında kalan talepler karşılanamamaktadır.

Ticari alıcılar,yaptıkları toplu alışverişlerde cayma ya da iade hakkı kullanamaz.

 

9-Anasayfada Gördüğüm Fiyat Teklifi Oluştur Nedir?

Sitemizde gördüğünüz bir ürünle ilgileniyor fakat fiyatı piyasa ortalamasının oldukça üstünde görünüyor ise, ürün sayısının fazla olmasından dolayı hatalı bir elektronik fiyatlama yapmış olabiliriz.Bu durumda ilgili ''Fiyat Teklifi Oluştur''sayfamızdaki formu doldurursanız,ürün fiyatı gözden geçirilip size bilgi verilecektir.İlgili formu aynı üründen birden fazla adetlerde satın alım yapmak istediğinizde de doldurup bize ulaştırabilirsiniz.

 

10-Ürünlerin sitenizdeki fiyatları nakit fiyatları mı?Kredi Kartı için de aynı fiyatlar geçerli mi?

Sitemizde ''fiyat'' kısmında görümüş olduğunuz fiyatlar ürünlerin Nakit(Havale,Eft) ve Kredi kartı tek çekim fiyatlarıdır. Ayrıca kredi kartı taksit alternatiflerini ürün sayfalarında ''Taksit Seçenekleri' 'adımında görebilirsiniz.

 

11-Bir Akıllı Telefon Almak İstiyorum.Taksit Yapabiliyor musunuz?

İlgili mevzuat gereği bireysel kredi kartlarıyla telefon ürünlerinde taksitlendirme yapılamamaktadır. Ticari kredi kartınız varsa telefon ürünlerini taksitle satın alabilirsiniz.

 

12- Kargo Seçenekleri Arasında Gördüğüm 'Depodan Teslim' Nedir?

Mobilsaray.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri dileyen müşterilerimiz Cevizlik Mah.Hallaç Hüseyin Sk.No:4/8 Tatsu Pasajı Bakırköy/İstanbul adresindeki depomuzdan teslim alabilir.Tek yapmanız gereken kargo alternatifleri arasında gözüken ''Depodan Teslim''alternatifini seçmek. Ürünleriniz hazır olduğunda teslim almanız için telefon yoluyla bilgi verilecektir.

 

13- Satın Almış Olduğum Ürün Arızalı Çıktı ya da Garanti Süresi İçinde Arızalandı.Haklarım nelerdir?

Mobilsaray.com’dan satın almış olduğunuz tüm ürünler ürün ithalatçısı ya da markanın 2 yıl garantisi altında olduğundan,arızalı ürünün ilgili teknik servise ulaştırılması ve teknik servis tarafından düzenlenen raporun firmamıza ulaştırılması gerekmektedir.Arızalı ürünü firmamıza gönderebilir,sizin adınıza ürünü biz de teknik servise gönderebiliriz;ancak süreci şeffaf bir şekilde takip edebilmeniz ve zaman kazanımı adına,kendinizin servise teslimini tavsiye ederiz.Teknik servisin vereceği rapor sonucuna göre,ürün iadesi ve birebir değişim seçim hakkı (ürün stokta varsa) sizin arzunuza göre yerine getirilir.